امروز چهارشنبه, 01 خرداد 1398 - Wed 05 22 2019

منو

قابل توجه دانشجویان کارشناسی ارشد: نحوه انتخاب "استاد راهنما" و" مشاور"

نحوه انتخاب استاد راهنما و مشاور:

• در پایان‎نامه‎های کارشناسی‎ارشد وجود یک استاد راهنما ضروری و وجود استاد مشاور الزامی نمی‎باشد. در مواردی که اجرای پایان‎نامه دانشجو نیاز به استفاده از امکانات سایر موسسات و مراکز تحقیقاتی خارج از واحد دانشگاهی را داشته باشد با پیشنهاد استاد راهنما و تأیید شورای تخصصی گروه انتخاب یک مشاور بلامانع است.

• تا حد امکان می‎بایست استاد راهنما از اعضاء هیات علمی واحد انتخاب گردد. اولویت‎بندی نحوه همکـاری استادان در پایان‎نامه‎های کارشناسی‎ارشد به ترتیب با اعضاء تمـــام وقت، نیمه وقت و سپس مدعو می‎باشد. تعداد مجاز همکاری اعضای هیات علمی در پایان نامه ها با توجه به آخرین بخشنامه‎های سازمان مرکزی می باشد. در صورت تأیید شورای تخصصی گروه با همکاری اساتید خارج از دانشگاه آزاد اسلامی لازم است فرم تفاهم نامه اساتيد خارجي تكميل و از طریق دانشجو، همراه با ساير مستندات در سامانه پايان نامه ها قرار گيرد.

تأیید اساتید خارجی، صرفاً در صورت داشتن مدرک دکتری تخصصی از دانشگاه‎های معتبر، با ارسال رزومه کامل تحصیلی، آموزشی و پژوهشی، تأیید گروه تخصصی با ذکر دلایل انتخاب و تأیید صلاحیت در شـورای پژوهشی واحــد به عنــوان استــاد راهنمــا یا مشاور پایان‎نامه‎های کارشناسی‎ارشد امکان‎پذیر خواهد بود. ارسال رزومه کامل تحصیلی آموزشی و پژوهشی، تصویر آخرین مدرک تحصیلی، تصویر کارت ملی، آخرین حکم کار گزینی، برای استاد راهنمایی (و مشاوری) که برای اولین بار با دانشگاه همکاری می نمایند الزامی است و همچنین جهت پرداخت حق الزحمه شماره حساب بانکی ایشان به اداره پژوهش اعلام گردد.

دانشجو قبل از هماهنگی با استادان راهنما و مشاور موظف است از تعداد پایان‎نامه‎های در دست راهنمایی و مشاوره ایشان اطلاع حاصل نماید و همچنین اساتید راهنما و مشاور نیز موظف هستند قبل از تائيد به سقف پذیرش خود توجه نموده و در صورت تکمیل بودن ظرفیت پذیرش، از ارسال پروپوزال و فرستادن دانشجو به حوزه معاونت پژوهشی و یا در نوبت قرار دادن و ایجاد وقفه در کار دانشجو جداً پرهیز نمایند. بدیهی است در صورت عدم رعایت موازین مربوطه مسئولیت تأخیر در ارائه پرپوزال و عواقب کار متوجه استادان مربوطه و دانشجو خواهد بود. استاد راهنما (و مشاور) به پیشنهاد دانشجو و موافقت و تأیید گروه تخصصی تعیین می‎گردد.

استاد راهنما با پيشنهاد دانشجو و موافقت استاد و تأييد گروه تخصصي تعيين مي گردد .
استاد مشاور با هماهنگي استاد راهنما و تأييد شوراي تخصصي گروه تعيين مي گردد .

لازم به ذکر است در این مرحله ضروریست دانشجویان نسبت به وجود کد و ظرفیت خالی اساتید راهنما و مشاور در سامانه امور پایان نامه های سازمان مرکزی اطمینان حاصل نمایند. در غیر اینصورت مسئولیت عدم اخذ کد و عواقب آن برعهده دانشجو می باشد.

 

 

آیین نامه تعداد مجاز راهنمایی و مشاوره پایان نامه های کارشناسی ارشد 
دانلود و مطالعه این آیین نامه به کلیه دانشجویان و اساتید محترم توصیه میشود.

جهت دانلود کامل آیین نامه تعداد مجاز راهنمایی و مشاوره اساتید اینجا کلیک کنید

جهت دانلود کامل بخشنامه اساتید خارج از واحد،اینجا کلیک کنید

 تحصیلات تکمیلی دانشگاه ازاد اسلامی واحد صفادشت